Jau kopš seniem laikiem cilvēki pēc tautas zīmēm novembrim ir varējuši spriest par to, kāda būs nākamā ziema, un tādējādi sagatavoties ziemas aukstuma sagaidīšanai.
Mūsdienās daudzi cilvēki vairāk uzticas tautas zīmēm nekā meteorologu ilgtermiņa prognozēm, kas ne vienmēr piepildās. Kāda būs ziema un pat pavasaris, tostarp kāda būs raža, jau kopš seniem laikiem nosaka tautas zīmes novembrim.
Parasti ziemu sagaidīja 1. novembrī, jo tajā laikā iestājās pirmās salnas, tāpēc ir pareģojums, ka tas, kurš nenosals pēdējā rudens mēnesī, nebaidīsies arī no bargajām ziemas salnām.
Ziema būs barga, ja novembris bijis salīdzinoši silts, bet, ja mēneša beigās būs stipras sniega sanesas – tā ir zīme, ka ziema gaidāma salīdzinoši maiga.
Saskaņā ar zīmēm novembrī uzsnigušais sniegs ātri nokusīs, ja tas nokritīs uz sausas zemes, bet, ja rudens pēdējā mēnesī bija daudz sniega, tas nozīmē, ka pavasaris būs agrs un vasara būs ražīga.
Sals ir gaidāms, ja novembrī uz kokiem ir sarma, bet, ja ir migla, – tas ir drošs vēstnesis, ka būs atkusnis. Ir zīme, ka ziema būs maiga, ja novembrī laukā un mājās ir daudz odu un lielākā daļa pīļu nav aizlidojušas uz siltajām zemēm.
Lasi vēl: Kāpēc nedrīkst sveicināties pāri slieksnim: sena zīme vai psiholoģisks triks
Sniegpulkstenītes uzziedēs agri, ja pirmais sniegs nokritīs uz mitras zemes un ātri neizkusīs. Savukārt, ja sniegs uzkrīt uz sasalušas zemes, tā ir droša zīme, ka gaidāma bagātīga graudu raža. Ko gan sagaidīsim Latvijā..
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā